
Als je de WK-finale hebt gekeken kan je het moeilijk gemist hebben: de dames van Pussy Riot, streakend en al. In ouderwetse politieuniformpjes kwamen ze het veld opgehold met de beveiliging op hun hielen; nu belanden ze voor hun actie in de Russische bajes.
Nadat de Pussy Riot leden met harde hand van het voetbalveld werden gesleurd konden ze direct door naar het politiebureau. Dat is sowieso geen pretje: zeker niet in Mother Russia. Op Facebook meldden de activisten dat ze de hele nacht doorbrachten zonder te slapen, -eten, -douchen. Zo pakken ze dat aan in Rusland, wanneer je tegen papa Putin ingaat.
Kijk hier nog eens (zonder FIFA-censuur) hoe de activisten het veld bestormden.
LEES OOK: Socials Today: Afrojack doet raar en Hardwell ontmoet wereldster
Het is zeker niet de eerste keer dat de vrouwen in de bak belanden. De punkband- en activistengroep trekt vaker een grote bek jegens Putin en dat komt ze duur te staan. Pussy Riot kan dan ondertussen ook wel een abonnement op de Russische gevangenis nemen: het zijn vaste klanten.
IJland is een unieke locatie aan het IJ, met een prachtig uitzicht op de skyline van Amsterdam. Van clubnachten en liveoptredens tot zakelijke events en feesten. Capaciteit: tot 1500 personen. Locatie adres: Tt. Vasumweg 171 - 1033 SG Amsterdam. Website: https://ijland.nl/ Oppervlakte: ruim 2400 m2. Entreeprijs: Vanaf gratis - verschilt per event