John Tejada @ Poema

Partyscene Redactie | 15 mei 2007
party reports

Bijzonder live-optreden Canadese minimal-relevatie

Magnetronik brengt Club Poema zo’n 5 keer per jaar aan de kook met een fijne mengelmoes van minimal, deephouse en diepe techno. Het wekelijkse aanbod van minimalfeesten in Nederland is enorm, maar deze organisatie weet toch regelmatig de krenten uit te pap te halen en minder voor de hand liggende artiesten te boeken. Zo ook zaterdag 12 mei, met een bijzonder live-optreden van John Tejada.

Tekst & foto's: Susanne Woning

Programma: Wesdex, Makcim, John Tejada en Boris Werner.

Makcim bracht minimal met een Amerikaans deephouse-sausjeBijzonderheden: Naast de trouwe Magnetronik-volgelingen, waren er ook veel verwachtingsvolle nieuwsgierigen aan komen waaien die het fenomeen Tejada wel eens wilden meemaken. We waren wat later binnen en hebben de opening door Wesdex helaas moeten missen. De van oorsprong Russische Makcim was het tweede ‘voorgerecht’ en doordat hij zijn minimal met een groovy Amerikaanse deephouse-sausje overgoot, creëerde hij gelijk een ontspannen sfeertje. Mister Tejada arriveerde een uurtje later en stond het publiek te peilen in de dj-booth. Hij leek totaal in gedachten verzonken en de rust zelve, wat een grappig contrast was met het hevig dansende publiek en Makcim die ook enthousiast op de muziek stond mee te knikken.

John Tejada kreeg Club Poema ondanks zijn mooie tracks niet helemaal los.Bij de klanken van Tejada’s eerste track werd gelijk duidelijk wat de kwaliteiten van deze producer zijn. Elk klein hoekje van elke vierkwartsmaat was volgestouwd met ronde dikke kicks, housy hihats, een kirrende 303, diepe baslijnen en bijna onaardse metaalachtige melodielijnen en samples. Het is minimal met de grootste gemene deler: met de beste effecten uit alle dancestijlen. Zit je net midden in de supergladde house, word je ineens verrast door strakke technopercussie, waarna er een loepzuivere Detroit- of acid-synth uit de verte komt aandenderen.

Toch ging het publiek tijdens de set van Tejada niet helemaal los; ook niet bij ‘Mutation’ en ‘Take Me Higher’. We hadden het gevoel dat de ruimte in de Poema, ondanks het prima geluidssysteem, gewoon niet groot genoeg was voor de dikke producties van de Amerikaan en dat zijn tracks wellicht beter tot hun recht zouden komen op een groot festivalterrein, waar zijn aparte geluid de ruimte heeft om ‘uit te dijen’. Ook waren een aantal nummers toch meer geschikt om lekker thuis te luisteren.

Het publiek geniet van de set van Boris Werner.Desalniettemin werd er hard gejuicht en gefloten, toen hij afsloot met ‘The End Of It All’, één van zijn meest succesvolle releases tot nu toe. Hij mocht na afloop een flink applaus over zich heen laten komen en dat is bijzonder in het verwende Nederland anno 2007. Aan Boris Werner vervolgens de opdracht om de Magnetronik-avond in stijl af te sluiten. Hij gaf vol gas op drie decks met stevige funky minimal en diepe techno. Met een set van twee uur wist hij wél goed in te spelen op het enthousiasme van het publiek en werd er tot zeven uur ’s ochtends doorgefeest.

Hoogtepunt: Het vrolijke publiek, het oprechte applaus voor de kwaliteiten van Tejada aan het einde van zijn set en Werner die de avond strak afsloot.

Dieptepunt: We kregen de minimal-shuffle (de licht neurotische dancemove voor de vergevorderde minimalfan) maar niet onder de knie.

Club Poema is een gezellig donker technohol.Decoratie: Club Poema is gevestigd in een Utrechtse werfkelder en is dus een gezellig klein technohol zonder overdreven decoratie. Hierdoor krijgen zelfs de feestjes met grote internationale artiesten een intiem karakter. Recent zijn er ook meer zitplaatsen in de club neergezet, waarop even lekker rondgehangen kan worden.

Mening bezoeker: Twee erg vervelende, dronken bezoekers voor de ingang (die niet meer naar binnen mochten van de portiers) tegen de zojuist gearriveerde politie: “Mooi, dan kunnen we nu eindelijk echt ruzie gaan maken”.

Prijs/ Kwaliteit: De service aan de bar is enorm verbeterd sinds uw luie reporter er niet meer achter staat, maar de prijzen zijn soms wel iets aan de hoge kant. 2 euro voor bier/ cola en 15 euro entree aan de deur.

Aantal bezoekers: Drukbezochte avond, zo’n 300 man.

Oordeel: Na al die fijne releases van Tejada in de afgelopen jaren waren de verwachtingen van het publiek waarschijnlijk een beetje te hoog. Toch werd er genoten van de lekkere sound en leverde de combi Makcim, Tejada en Werner een vrolijke, zeer dansbare Magnetronik-avond in Club Poema op.

Love2Party-tip: Organisatoren van Nederland, boek John Tejada eens op een festival!

Magnetronik

Website John Tejada/ Palette Recordings

MySpace Boris Werner

Meld je aan voor de
en ontvang het laatste partynieuws