Alkmaar en omgeving trokken er afgelopen zaterdag op uit om er een zonovergoten feestdag van te maken op het Indian Summer Festival. Dit 'festival van het Noorden' werd alweer voor de vierde keer georganiseerd. Nieuw dit jaar was het Supernatural-stage naast de bekende Extrema dancestage en het poppodium. Love2Party was natuurlijk ook van de partij!
Tekst en Foto's: Arjan
Het Indian Summer Festival heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een volwassen evenement. Bovendien is ze elk jaar gezegend met mooi weer, iets wat vele andere festivalorganisatoren in Nederland alleen maar kunnen benijden.
De bezoekers zijn er al vroeg bij deze zaterdag. Zij willen natuurlijk geen zonuurtje missen op het Recreatie terrein Geestmerambacht. Na een wat moeizame binnenkomst, zit de sfeer er gelijk al goed in. De zonnebrand in de tas en een handdoek op de schouder; wat kan de zomer toch lekker zijn!
Het terrein bestaat uit drie stages: Dance, Pop/Rock en de Supernatural stage. Door deze verdeling krijgen de bezoekers elke keer een andere kijk op het festival. Dan weer lekker bosrijk gebied, dan een grote plas met strandje, dan weer een goed volgroeid gazon. Ook zijn er diverse chillouts aanwezig in de schaduw, waar mensen even bij kunnen komen. En dit allemaal erg sfeervol zoals we van organisator Extrema gewend zijn. Bij de eetboulevard zijn ook genoeg bankjes om lekker wat te eten, kletsen, of gewoon wat te hangen. Wat ook erg leuk gedaan is, zijn de indiaanse tenten die op verschillende plaatsen op het terrein terug te vinden zijn.
Er zijn voldoende toiletten aanwezig, alleen door de extreme warmte hangt er een penetrante geur in de lucht. Misschien wel mede daardoor, hoef je niet lang te wachten op je beurt. Elk nadeel heeft zijn voordeel.
Uiteraard heeft de organisatie ook voor voldoende voedsel gezorgd. Van pannenkoeken tot broodjes gezond en van ijsjes tot aan bakjes fruit. Erg lekker allemaal, maar wel erg duur.
Op het grote veld, waar de Extrema dance stage gesitueerd is, hangt een lekkere ontspannen sfeer. De plaatjes van Nick K doen het goed. Deze zijn niet super opzwepend, eerder atmosferisch en laidback. Vervolgens is het de beurt aan Master H. De Fransman laat de mensen flink swingen bij zijn zomerse sounds. Ook Dr. Kucho (ondermeer bekend van de hit 'Can't Stop Playing') krijgt deze middag nog veel mensen aan het dansen. Maar de bezoekers komen hier voornamelijk voor de avondprogrammering met Benny Rodrigues b2b Eric de Man, Jack de Marseille en tot slot Michel de Hey.
In de Supernatural stage treden DJ Chocolate Brown, U Turn, DJ Funky Finch, DJ Brownie, DJ Max Sedgley, James Taylor Quartet, en DJ Svendex op. Ongeacht het mooie weer zijn hier maar weinig mensen te vinden. Dit geldt ook voor de poprocktent, misschien wel omdat het er erg benauwd is. Maar misschien ook wel omdat het Indian Summer Festival voornamelijk dance-liefhebbers trekt en de fusie van dance en rock niet realistisch is.
Indian Summer door Arjan
Waarom naar Indian Summer festival: Vanwege de positieve verhalen die ik er over had gehoord: erg gemoedelijk en open minded.
Voor de hoeveelste keer: Voor de eerste keer dus.
Van - tot: 1300 tot 2230 uur
Hoogtepunt: Het openen van Benny en Eric met Audio Bulleys - Shot You Down.
Dieptepunt: Het niet verstrekken van gratis water bij zulke extreme temperaturen.
Verrassing: Toch wel de vele leuke dames, daarbij opgemerkt ook de mooie kleding van diverse mensen.
Eten: Er was veel keuze uit goed vers eten, ondanks het warme weer. Maar wel erg duur!
Sanitair: Voldoende aanwezig, alleen stonden de dixi's in de zon en dat gaf wel een naar geurtje.
Gezien en/of gehoord: Benny Rodrigues b2b Eric de man, Nick K, Dr. Kucho, Jack de Marseille
Grootste verrassing: Infusion Live. Erg inspirerende muziek met diepe bassen en lekkere tunes.
Muzikaal hoogtepunt: Benny en Eric, een meesterlijke set!
Muzikaal dieptepunt: Een technisch medewerker die het een paar keer voor elkaar kreeg om een plaat over te laten slaan bij de set van Benny en Eric.
Mijn Indian Summer 2005 gevoel: Een uitbundig feestje met leuke mensen, leuke muziek en natuurlijk lekker weer.
Wat mag beter: De ingang, deze waren erg klein.
Volgend jaar:Als er tijd en geld over is, dan weer.
Indian Summer door Thea
Waarom naar Indian Summer festival: Uit nieuwsgierigheid. Ik wist niet precies wat ik moest verwachten, maar Extrema stelde niet teleur.
Voor de hoeveelste keer: Eerste keer.
Van - tot: 1300 tot 2230 uur
Hoogtepunt: De reacties van het publiek op de set van Benny Rodrigues.
Dieptepunt: Vrijwel geen.
Verrassing: Di-rect! Helaas alleen het laatste nummer van meegekregen.
Eten: Was me wel iets te duur. Heel goed te doen waren het verse fruit en het ijs!
Sanitair: Geen gebruik van gemaakt vanwege de lange rij
Gezien en/of gehoord: Benny Rodrigues b2b Eric de man, Nick K, Dr. Kucho, Jack de Marseille
Grootste verrassing: Het hele festival toch wel.
Muzikaal hoogtepunt: Opening van Benny en Eric
Muzikaal dieptepunt: Het was jammer dat de set van Jack de Marseille lang niet zo hard was als die van Benny en Eric, dat had wel andersom gemogen.
Mijn Indian Summer 2005 gevoel: Heerlijk weer, relaxte muziek!
Wat mag beter: De chill-out, er was weinig plek over in de schaduw.
Volgend jaar: Misschien weer, eerst maar eens die line up afwachten.
Love2party Review 2004
Indian Summer Festival
Extrema
Bekijk meer foto's van dit evenement!